Senkron Sistemler       

Tek jeneratör ile sistemin kesintisiz beslenmesi uygulaması.

. Çoklu paralel çalışan jeneratörlerle sistemin kesintisiz beslenmesi uygulaması

. Şebeke enerjisine yedek çoklu paralel çalışan jeneratörlerle sistemin beslenmesi uygulaması

. Tek veya çoklu paralel jeneratörlerle şebekenin paralel çalışması uygulaması

. Şebeke enerjisi ile yedek jeneratör veya jeneratörlerin birinden diğerine kesintisiz geçiş sistemi uygulaması

İşletmelerin farklı zamanlarda değişebilen enerji ihtiyaçlarına bağlı olarak kimi zaman büyük jeneratör grupları nominal güçlerinin çok altında çalışmakta ve bu durum da dizel motorlarda teknik problemlere yol açabilmektedir. Otomatik senkronizasyon panosu ile paralel çalışan sistemlerde jeneratör yedekleme imkanı olduğu gibi düşük talepli zaman aralıklarında ihtiyaç olan enerjiyi sağlayacak kadar jeneratörün çalışması sağlanmaktadır.

Böylelikle yakıt giderleri ve amortisman giderleri azalmakla birlikte, gürültü seviyesi ve egzost emisyon değerleri de düşmektedir.

Yani bir nevi güç verimliliği yapılarak daha ekonomik ve çevreye duyarlı enerji üretimi sağlanmaktadır.

Genetic Jeneratör, enerji ve güç üretimi sektöründeki gelişmeleri yakından takip ederek araştırma-geliştirme çalışmalarını bu yönde yürütmektedir.

Aynı zamanda, kurumsallığına ve standartları dışında üretim yapabilmekte, müşteri ve proje bazlı uygun çözümler gerçekleştirmektedir.


Untitled Document

Genetic Jeneratör
"Doğru Seçim Güç Getirir" felsefesiyle yola çıkan Genetic Jeneratör 2.5 kVA - 2250 kVA güçleri arasında dizel jeneratör setleri, ses izolasyon kabinleri, her tipte kontrol ve güç transfer panoları üretimi yapmaktadır. Dünya kalitesi standartlarında Ankara'da üretilmiş dizel jeneratör setleri ve opsiyonel donanımlarıyla Türkiye'den tüm Dünya'ya üretimini sergilemekte ve satışını yapmaktadır..